Rezervovat pobyt

Kryokomora, Bemer, Fit centrum

KRYOKOMORA A BEMER - ideální spojení celotělové chladové terapie s následnou aktivací krevní mirkocirkulace a silného detoxikačního účinku. Kryokomora a Bemer jsou Vám k dispozici každé pondělí a pátek od 16.00 hodin. Nutná rezervace předem v recepci Denních lázní, telefon: 518 395 506, e-mail: spa@laznehodonin.cz. Terapie přístrojem Bemer je dále v provozu denně od 11:00 do 19:00 hodin (víkedny a svátky od 12:00 do 19:00)

Kryokomora

Cena za osobu/vstup do kryokomory, fit centra a terapie přístojem Bemer: 300Kč

Celotělová chladová terapie je chladová terapeutická metoda, při níž lze používat teplot v rozmezí od -110 °C do -160 °C (nejčastěji -110 °C až -130 °C). Cílem léčby je vyvolat fyziologickou reakci na extrémní chlad. Extrémní chlad -110°C nastartuje v lidském organismu mnoho fyziologických mechanismů a účinků – analgesie, hyperémie, relaxace, protizánětlivý a imunomodulační účinek. Z toho plyne využití v mnoha medicínských oborech, jako jsou rehabilitace, ortopedie, revmatologie, sportovní lékařství, dermatologie a lázeňství.

Celotělová kryoterapie v kryokomoře

Ošetřování zánětlivých stavů u revmatických onemocnění (revmatoidní arthritida, Bechtěrevova nemoc apod.) chladem je metoda velmi dlouhodobě známá. Proti tepelné terapii má chlad tu výhodu, že účinkuje rychle protibolestivě (analgeticky) a a zabraňuje vzniku otoků. Mechanismus účinku chladu je ve snížení aktivity lysosomálních enzymů a kolagenáz, které hrají velkou úlohu při vzniku chronických zánětlivých onemocnění. Redukce otoků je dán snížením celkového objemu, zabráněním přítoku plasmy do tkání a naopak zvýšením odtoku plasmatické tekutiny z tkání. Současně dochází vedle protizánětlivému účinku i zvýšení svalového napětí. Lokální reaktivní hyperémie (prokrvení) umožňuje u chronických zánětlivých procesů vyrovnání tkáňového prostředí a rychlý transport produktů metabolismu.

Také u arthrozy byly zaznamenány velmi dobré výsledky při aplikaci chladu. Prostřednictví hyperemie je tkáň lépe prokrvena, zchlazením se udržuje stálá tkáňová teplota a dochází k relaxaci, nelze opomenout i analgetický - protibolestivý účinek kryoterapie.

U řady dalších indikací můžeme aplikovat chladovou terapii pro její analgetický, protiedematózní a protizánětlivý účinek.

Kryokomora by měla být ordinována lékařem, měly by být přísně dodržovány kontraindikace. Pro dlouhodobý efekt terapie je doporučováno 10 - 30 chladových expozic. U zánětlivých onemocnění pohybového aparátu, arthroz, roztroušené sklerózy mozkomíšní, lupénky, u neurodermatitíd je vhodné kryoterapii opakovat každého půl roku.

Hlavní indikace:

 • chronická zánětlivá revmatická onemocnění s postižením pohybového aparátu
 • arthrozy malých a velkých kloubů
 • pooperační otoky
 • vertebrogenní syndrom
 • záněty Achillovy šlachy, záněty lokte
 • bolesti paty
 • poruchy svalového napětí
 • roztroušená skleroza, lupénka
 • atropický ekzém
 • asthma bronchiale a spastická bronchitida
 • svalový únavový syndrom
 • poruchy imunitního systému
 • celulitida

Všeobecné informace:

Se sebou si prosím nezapomeňte vzít potvrzení od Vašeho obvodního lékaře, v případě že potvrzení od lékaře nebudete mít, budeme požadovat podepsání "informovaného souhlasu klienta k celotělové chladové terapii". K absolvování samotné terapii je dále potřeba mít vhodné bavlněné oblečení (bavlněné triko, kraťasy, ponožky, čelenku a rukavice), bavlněné oblečení si můžete zapůjčit v recepci při vstupu na proceduru za 60Kč, případně celý set zakoupit v částce 490 Kč.

Režim klienta před celotělovou chladovou terapií a průběh samotné terapie

 • účastník procedury je povinen bezvýhradně uposlechnout pokynů obsluhy
 • minimalizujte pohybovou a tepelnou terapii, kůže a vlasy musí být suché
 • terapii absolvujte v doporučeném oděvu (z čisté vlny nebo bavlny) s ochranou úst, nosu, uší, rukavicemi, silnými ponožkami a izolační obuví
 • před vstupem sundejte všechny kovové předměty: hodinky, náramky, řetízky, prstýnky, brýle
 • nejdříve Vám bude změřen krevní tlak, potom přejděte do místnosti s kryokabinou a ohlaste se u obsluhy
 • těsně před vstupem dokonale osušte všechnu tělesnou vlhkost, zejména na místech kožních záhybů (podpaží, za krkem i mezi nohama);zvlášť opatrné musí být ženy v době menstruace, kdy mohou vstoupit do kryokabiny pouze za dohledu obsluh
 • po vstupu do kryokabiny se nadechujte nosem a vydechujte po 2x delší dobu ústy
 • v kabině se zdržte dle pokynu obsluhy 0,5 až 3 minuty, uplynutí stanovené doby Vám bude ohlášeno zvukovým signálem nebo hlasem obsluhy
 • všechny fáze procedury jsou sledovány obsluhou
 • kryokabinu můžete kdykoliv opustit vstupními dveřmi, které si sami otevřete
 • po opuštění kryokabiny sejměte masku, rukavice, čelenku
 • výskyt jakékoliv komplikace nebo zranění ihned nahlaste obsluze
 • odeberte se neprodleně do tělocvičny a zde cvičte alespoň 20-30 minut na přístrojích a přitom se zaměřte na postiženou či nemocnou část nebo části těla
 • po cvičení je vhodný stretching a pro trénované sportovce a otužilé jedince může následovat jakákoliv velká tělesná zátěž

Celotělovou chladovou terapii by neměl podstoupit člověk s následujícími kontraindikacemi

Hlavními kontraindikacemi při používání kryoterapie na celém těle jsou: těžké choroby srdce a krevního oběhu, např. nedostatečnost krevního oběhu, poruchy rytmu srdce, stavy po infarktu srdcového svalu, vysoký krevní tlak, plicní nemoci, silná arteriální hypertenze.

Dalšími kontraindikacemi místní kryoterapie jsou: kryoglobulinemie, chladová aglutinace nebo hemolýza, hemoglobinurie na chlad, kopřivka (alergie na chlad), přecitlivění na chlad, Raynaudova choroba, trofické poruchy, poruchy citlivosti, silná nedokrevnost, nádory, omrzliny, poruchy mikrooběhu tkání (např. při atheroskleróze tepen, cukrovce, při chronické žilní nedostatečnosti), těžké choroby srdce a krevního oběhu (mj. ischemická choroba srdce, vysoký krevní tlak) silná reakce na "cold pressure test", nemoci ledvin a močového měchýře, neurologické choroby, parestézie, polyneuropatie, velmi nízký věk pacienta (děti pod 10 let), bakteriologické a virové infekce, opojení alkoholem nebo jinými psychotropními látkami, klaustrofobie – strachu z malých prostor, známá těžká alergie na chlad, extrémní nebo neléčená hypertenze - s krevním tlakem stabilně přes 160/110, akutní onemocněním srdce a oběhu (srdeční infarkt, nestabilní angína pectoris, plicní embolie, myokarditis atd.) prodělaných v posledních 6-ti měsících, závažné chronické i akutní choroby (vždy je nutno dotázat se svého lékaře). Celotělová chladová terapie není doporučena u žen od 3. měsíce těhotenství.

BEMER - fyzikální cévní terapie

Bemer podporuje základní fyziologické procesy, má blahodárný vliv na cévní oběhový systém a regenerační procesy v těle. Účinně působí na mikrocirkulaci, imunitní systém, biosyntézu proteinů a tvorbu tělu vlastních lapačů volných radikálů. Přístroje Bemer nabízí široké spektrum možností s velmi dobrými podpůrnými účinky léčby v oblasti doplňkové medicíny, regenerace, rehabilitace a prevence.

Používá se:

 • ke zdravotní prevenci – posílením samoregulačních procesů
 • v medicínské terapii – aktivací samoregulačních procesů
 • ve vrcholovém sportu – optimalizací výkonu
 • v pracovních procesech – zvyšování a udržování výkonnosti

Terapie BEMER je vhodná pro:

 • efektivní procesy látkové výměny
 • zásobení buněk kyslíkem a živinami
 • odvod nebezpečných látek a toxinů
 • celkový pocit vitality a lepší koncetrace
 • regeneraci a odkyselení organismu
 • zlepšení spánkových cyklů
 • zlepšení krevního oběhu

Jak terapie BEMER probíhá

Terapie BEMER je bezbolestná, probíhá na lehátku s aplikační podložkou. V případě cílené aplikace na konkrétní část těla (např. bolestivé klouby/zuby apod.) je cíleno na místo lokálním aplikátorem. BEMER pomocí nízkofrekvenčních elektromagnetických pulzních polí pomáhá látkové výměně, zlepšuje vitalitu pacientů, odbourává toxiny a napomáhá mnoha léčebným a regeneračním procesům.

Jak často aplikovat terapii

Ošetření pomocí přístroje Bemer by mělo být prováděno pokud možno denně. Sporadicky prováděná ošetření mají pouze malý účinek a prodlužuje se tak doba léčby. Možnosti předávkování popř. návykových účinků nejsou u systému BEMER známy.

Při samotné aplikaci zaujměte příjemnou polohu, nemějte na sobě těsné oblečení, které omezuje v pohybu, vyvarujte se stresu a odvádění pozornosti, před ošetřením nepijte kávu ani čaj. Po ošetření nekuřte a dopřejte si sklenici neperlivé vody.

Indikace

Terapie Bemer je preventivní, doplňková a revitalizační terapie, doporučená pro léčbu onemocnění a obtíží objevující se v důsledku slabé vazomoce (tj. rozšiřování a zužování cév se zvyšování a snižováním průtoku krve danou oblastí), kterou způsobuje narušená mikrocirkulace. Bemer lze využít jako doplňující ošetření všude tam, kde je porucha mikrocirkulace příčinou nemoci, důsledkem průběhu nemoci nebo doprovodným projevem nemoci či fyzického strádání. Jako podpůrná terapie se dále používá u těchto onemocnění a potíží: chronická porucha hojení ran, chronická a degenerativní onemocnění kosterního a svalového systému, chronická metabolická porucha (např. diabetes mellitus, porucha metabolismu lipidů), funkční selhání orgánů (např. dysfunkce jater, multiorgánové dysfunkce), polyneuropathia způsobená cukrovkou nebo léčbou rakoviny, periferní okluzivně-ateriální onemocnění, chronická únava (např. při chronické stresu, sclerosis multiplex), akutní a chronická bolest.

Nevhodné stavy a příznaky pro aplikaci přístroje Bemer: horečnaté onemocnění, infekční onemocnění, těžká porucha srdečního rytmu, těžká psychóza, epilepsie, dlouhodobé užívání léků (např. kortikoidy, deriváty kumarinu a další), závažné stavy (imunosupresivní terapie po transplantaci orgánů, kostní dřeně nebo kmenových buněk)

Provoz Bemer - denně v čase otevření wellness zóny

Délka trvání procedury: 8 minut / 50 Kč

Zvýhodněná cena za 10 vstupů: 400Kč


Léčebné fit centrum

Denně v době provozu wellness zóny můžete využít i fit centrum s unikátními posilovacími stroji HUR. Speciálně vyvinuté přístroje umožňují bezpečné a efektivní cvičení bez poškozující zátěže kloubů a vazivové tkáně, které celkově usnadňují rehabilitaci a zlepšují mobilitu.

Cena za vstup: 50Kč

Zvýhodněná cena za 10 vstupů: 400Kč


Vytisknout stránku Vytisknout stránku
4.4 8Hodnocení