WELLNESS ZÓNA

JODOVÁ GRADOVNA

 • Teplota v lázni: 28 – 40 °C
 • Vlhkost: 40 - 70 %
 • Kapacita: 4 - 5osob
 • Kabina: 11,4 m3

Léčivým procesem „jodové gradovny“ je inhalování jodových solí rozptýlených v prostoru. Lázeňská teplota se pohybuje mezi 28 až 40°C, s vlhkostí 40% až 70%. Sálavé teplo, které přechází do těl návštěvníků ze sedacích ploch a stěn, je doplněno o teplo přiváděné do prostoru gradovny z parního generátoru a zároveň je do gradovny přiváděn teplý vzduch obohacený o inhalační látky – jodové soli. Vlhkost, teplota a množství solí jsou regulovány automaticky. Jedinečné a zdraví prospěšné klima. Jodová gradovna vytváří vlhký vzduch, který je prosycen blahodárnými výpary jodových solí.

PARNÍ KOUPEL

 • Teplota v lázni: 90 - 110 °C
 • Vlhkost:10 %
 • Kapacita: 4-5 osob
 • Kabina: 7,22 m3

Mezi její účinky patří především uvolnění svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxací. Vyšší teplota vzduchu napomáhá také ke zvýšení pocení těla a tím se organismus zbavuje toxických látek. Dále dochází k posílení imunitního systému, oslabeného hlavně po různých těžkých infekčních onemocněních. Parní koupele příznivě působí také na regeneraci pokožky. Doporučená délka pobytu v sauně je 15 minut, následně je vhodné organismus patřičně ochladit - např. lokální hibernací nebo studenou sprchou a dopřát mu krátký relax. Proceduru je možné vícekrát (dvakrát až čtyřikrát) opakovat. Výhodou oproti klasickým saunám (baňa) je automatická regulace.

LOKÁLNÍ HIBERNACE (ledová studna)

Slouží k prudkému a dokonalému ochlazení těla po skončení saunové procedury. Suchý led pro ruční lokální ochlazování pokožky celého těla s masážním účinkem.

KNEIPPOVA LÉČBA (masáže chodidel)

Kneippova lázeň (kruhová vodní lázeň) působí celkově na imunitu člověka. Z konkrétních účinků si jmenujme podpoření tkáňového metabolismu, prokrvení a uvolnění kotníků i kloubů. Kneippova lázeň pomáhá i u počínajících varixů (křečové žíly) a pozitivně ovlivňuje krevní oběh. Pomáhá i u syndromu studených nohou a při posttraumatických stavech na dolních končetinách. Postup: bazénky s teplou a studenou vodou. Nejprve vložte nohy do bazénku s teplou vodou, dokud se chodidla důkladně neprohřejí, a poté několik vteřin v bazénku se studenou vodou. Celý cyklus se několikrát opakuje.
Budete-li podstupovat Kneippovu lázeň častěji, otužíte se. Z toho vyplývají další pozitivní účinky podporující zdraví člověka.

KOUPEL HORKÝM VZDUCHEM

 • Teplota v lázni: 55 - 65 °C
 • Vlhkost: 25 - 30 %
 • Kapacita: 4 osoby
 • Kabina: 6,2 m2

Sálavé teplo a přirozená vůně bylin má doslova zázračné účinky na lidskou psychiku. Kamenné sauny využívají sálového tepla, které přechází do těl návštěvníků ze sedacích ploch a stěn. Toto sálavé teplo je doplněno o teplo ze saunových kamen, která bývají zpravidla elektrická. Příjemné klima umožňuje pobyt i těm, pro které jsou klasické parní lázně nevhodné. K prohřívání tělo zde dochází pozvolněji a návštěvník zde může setrvat delší dobu. Léčebným procesem u bylinkové lázně je inhalování bylinné esence. Inhalací vonných esencí z bylinných éterických olejů činí dýchací cesty prostupnější a udrží je čisté a svěží po několik dnů. Bylinná lázeň je ideální odpočívárnou po bazénu či masáži. Teplota od 55°C do 65°C, vlhkostí vzduchu 25% až 30%.

SOLNÁ PARNÍ LÁZEŇ

 • Teplota v lázni:42 – 45 °C
 • Vlhkost:100 %
 • Kapacita:4-5 osob
 • Kabina: 14,3 m3

V lékařských kruzích je dobře znám zvláštní hojivý účinek solí již po mnohá staletí. Sůl očistí kůži, stimuluje krevní oběh a zmírní dechové potíže. Příznivý vliv má i na pokožku, pohybový aparát i lidskou psychiku. Díky vyhřívaným sedačkám a klidnému prostředí je relaxace v solné parní lázni velmi příjemná a uvolňující. Teploty jen do 45°C dovolují pobyt i těm, kteří vysoké teploty jinak nesnášejí.


ZÁŽITKOVÁ SAUNA PRO DVĚ AŽ ČTYŘI OSOBY

 • Teplota v lázni:42 – 45 °C
 • Vlhkost:100 %
 • Kapacita:2-4 osoby
 • Kabina: 4,2m2

Teplý a téměř 100% vlhký vzduch. Zážitková sauna poskytne komfort a soukromí Vám a Vašim blízkým. Součástí zázemí sauny je masážní sprcha a dvě relaxační lehátka. V ceně není zahrnutý vstup do wellness.


Pečující rituály z Pure Fiji

 1. Pohlazení s Fiji s vůní dle vlastního výběru (vonné esence: mučenka, karambola, mango, bílý zázvor)
 2. Medové hýčkání
 3. Zázvorové povzbuzení
 4. Kokosová vlna z Fiji
 5. Masáž horkými mušlemi

Celotělová chladová terapie

KRYOKOMORA

Unikátní, velmi účinná metoda, která spočívá v krátkém pobytu uživatele (1-3 minuty) při velmi nízkých teplotách (cca - 125°C až -160°C ) a následné mírné pohybové aktivitě Působení nízké teploty na receptory chladu spolu s rychlým ochlazením a následným ohřátím celého povrchu těla způsobuje intenzivní prokrvení kůže, podkoží, vaziva, šlach a svalového aparátu uživatele. Současně dochází k tvorbě řady organismu prospěšných látek působících hlavně proti zánětům a bolestivosti (kortikoidy, testosteron u mužů, endorfiny), které tlumí. Je účinným moderním doplňkem léčení a rehabilitace u nemocí revmatologických, ortopedických, kožních, neurologických a některých poúrazových stavů. Dochází k intenzivnímu prokrvení kůže, podkoží a svalů.

Z důvodu silné stimulace imunologických a endokrinních systémů se kryoterapie celého těla stéle častěji používá:

 • při intenzivním tréninku, např. sportovců – před i po závodech
 • při redukci obezity a celulitidy
 • při léčbě nálad pacientů s depresemi

FOTOTERAPIE (světelná terapie)

Nedílnou součástí moderní dermatologické léčby je také fototerapie, tedy světloléčba nebo léčba vybraným spektrem nejčastěji slunečního záření. Pod tímto pojmem rozumíme léčebnou aplikaci neionizujícího elektromagnetického záření na kůži. Nejčastěji se využívá ultrafialové záření, a to v oblasti UVA (320 – 400 nm) nebo UVB (280 – 320 nm) části spektra. Mechanismus léčebného působení spočívá zejména v imunosupresi, omezení zvýšené produkce kožních buněk, dále v tlumení svědění a pozitivním vlivu na psychiku pacienta. Fototerapie urychluje hojení vybraných kožních onemocnění, zmenšuje počet spotřebovaných mastí a celkově podávaných léků, zabraňuje opakované vzniku nemoci nebo oddaluje recidivu – opakované zhoršení onemocnění.

Hlavními indikacemi pro světloléčbu jsou psoriáza, atopický ekzém, akné, lichen, hyperkeratotické ekzémy, alopecie, výpad vlasů, vitiligo, některé fotodermatózy nebo parapsoriáza, seborrhoická dermatitida, prevence sluneční alergie a další onemocnění.


 

LASER TERAPIE

Terapie laserem je moderní a efektní fyzioterapeutická metoda, využívající buněčné fotoaktivace. Vyzářená energie laserového paprsku je využita ke zlepšení energetické bilance a k podpoře imunity cílové tkáně. Metoda je dlouhodobě klinicky ověřena, bez návykovosti či nežádoucích účinků.

Účinky laserové terapie

 • analgetický (protibolestivý)
 • biostimulační ( podporuje hojení, regeneruje buňky v těle)
 • protizánětlivý
 • protiedémový (léčba otoků)
Vytisknout stránku Vytisknout stránku
3.1 45Hodnocení