Léčebné metody

Suchá masážní vana 

Masáž na speciálním vyhřívaném "vodním lůžku", kdy přes tenkou membránu dochází k masírování zad, šíje a beder proudem vody. Masáž přispívá k rychlejší regeneraci tkání, zvyšuje celkové prokrvení organismu a snižuje svalové napětí. Klient je při masáži oblečen v pohodlném bavlněném oblečení, nesmí mít ostré předměty (náušnice, hodinky, pásky apod.). Nosnost suché masážní vany je do 110 kg.

Terapeutické výhody:

- tlumí svalové napětí, lokální zvýšení prokrvení a látkové výměny,uvolnění podkožního svalstva, žilní a lymfatické uvolnění, reflexní zmírnění bolesti, uvolnění tkání jizev, zvání vyplavování endorfinů, lepší vstřebávání kyslíku v cévním řečišti, snižování hladinu toxických látek v svalech, aktivování popř. ztlumení vegetativního nervového systému s příznivými účinky na vnitřní orgány, zvýšení kloubní hybnosti a flexibility, funkční poruchy páteře, zmírňuje ochablost svalstva, pozitivní účinky při: cervikální migréně, skolióze, trapézové insuficienci a přetažení, brachiální syndromu

Kdy nedoporučujeme:

- hmotnost klienta nad 110 kg, čerstvé rány, infekty, podezření na zánět žil a trombózu, přespříliš bolestivé přetažení svalstva s dodatečnými myogelozami, stavy po operacích páteře, stavy po frakturách páteře, akutní onemocnění, bolestivé blokace těl obratlů s reaktivním přepětím svalstva, onemocnění páteře se zvýšenými zánětlivými parametry, zánětlivá bolet systémových kloubů, skoliozy vyššího stupně, stav po endoprotéze, neurologická onemocnění s výpadky motoriky a senzibility, funkční poruchy páteře u klientů s medikamentózní poruchou srážení krve, chronická polyartritida

 • Volně prodejná procedura 270 Kč 
 • Délka trvání procedury: 20 minut

BEMER - fyzikální cévní terapie

Vážení klienti, terapie Bemer byla přemístněna z Denních lázních do Lázní Hodonín.

Bemer podporuje základní fyziologické procesy, má blahodárný vliv na cévní oběhový systém a regenerační procesy v těle. Účinně působí na mikrocirkulaci, imunitní systém, biosyntézu proteinů a tvorbu tělu vlastních lapačů volných radikálů. Přístroje Bemer nabízí široké spektrum možností s velmi dobrými podpůrnými účinky léčby v oblasti doplňkové medicíny, regenerace, rehabilitace a prevence.

Používá se:

ke zdravotní prevenci – posílení samoregulačních procesů´, v medicínské terapii – aktivací samoregulačních procesů, ve vrcholovém sportu – optimalizací výkonu, v pracovních procesech – zvyšování a udržování výkonnosti

Terapie BEMER je vhodná pro:

efektivní procesy látkové výměny zásobení buněk kyslíkem a živinam, iodvod nebezpečných látek a toxinů, celkový pocit vitality a lepší koncetrace, regeneraci a odkyselení organismu, zlepšení spánkových cyklů, zlepšení krevního oběhu

Jak terapie BEMER probíhá?

Terapie BEMER je bezbolestná, probíhá na lehátku s aplikační podložkou. V případě cílené aplikace na konkrétní část těla (např. bolestivé klouby/zuby apod.) je cíleno na místo lokálním aplikátorem. BEMER pomocí nízkofrekvenčních elektromagnetických pulzních polí pomáhá látkové výměně, zlepšuje vitalitu pacientů, odbourává toxiny a napomáhá mnoha léčebným a regeneračním procesům.

Jak často aplikovat terapii?

Ošetření pomocí přístroje Bemer by mělo být prováděno pokud možno denně. Sporadicky prováděná ošetření mají pouze malý účinek a prodlužuje se tak doba léčby. Možnosti předávkování popř. návykových účinků nejsou u systému BEMER známy.

Při samotné aplikaci zaujměte příjemnou polohu, nemějte na sobě těsné oblečení, které omezuje v pohybu, vyvarujte se stresu a odvádění pozornosti, před ošetřením nepijte kávu ani čaj. Po ošetření nekuřte a dopřejte si sklenici neperlivé vody.

Indikace

Terapie Bemer je preventivní, doplňková a revitalizační terapie, doporučená pro léčbu onemocnění a obtíží objevující se v důsledku slabé vazomoce (tj. rozšiřování a zužování cév se zvyšování a snižováním průtoku krve danou oblastí), kterou způsobuje narušená mikrocirkulace. Bemer lze využít jako doplňující ošetření všude tam, kde je porucha mikrocirkulace příčinou nemoci, důsledkem průběhu nemoci nebo doprovodným projevem nemoci či fyzického strádání. Jako podpůrná terapie se dále používá u těchto onemocnění a potíží: chronická porucha hojení ran, chronická a degenerativní onemocnění kosterního a svalového systému, chronická metabolická porucha (např. diabetes mellitus, porucha metabolismu lipidů), funkční selhání orgánů (např. dysfunkce jater, multiorgánové dysfunkce), polyneuropathia způsobená cukrovkou nebo léčbou rakoviny, periferní okluzivně-ateriální onemocnění, chronická únava (např. při chronické stresu, sclerosis multiplex), akutní a chronická bolest.

Nevhodné stavy a příznaky pro aplikaci přístroje Bemer: horečnaté onemocnění, infekční onemocnění, těžká porucha srdečního rytmu, těžká psychóza, epilepsie, dlouhodobé užívání léků (např. kortikoidy, deriváty kumarinu a další), závažné stavy (imunosupresivní terapie po transplantaci orgánů, kostní dřeně nebo kmenových buněk).

POZOR! Kontraindikace: kardiostimulátor, defibrilátor, mozkové stimulátory, svalové stimulátory, implantáty určené k dávkování medikamentů (např. infuzní pumpy).

K zakoupení v recepci lázeňského domu Eva.

 • Cena za vstup: 90Kč
 • Cena za 10 vstupů: 800Kč

Rázová vlna

akustická vysokoenergetická zvuková vlna, pokrývá široké spektrum indikací. Je využívána při léčbě bolestivých onemocnění pohybového aparátu, a to převážně v ortopedii, revmatologii, neurologii, sportovní medicíně a rehabilitaci. Terapie je vhodná pro léčbu chronických, subakutních i ​v některých případech i ​akutních onemocnění pohybového systému.

Jak léčba rázovou vlnou funguje?

Aplikace rázové vlny urychluje v poškozené tkáni reparační a regenerační proces hojení převážně stimulací metabolizmu tkáně spolu s výrazným zlepšením lokálního prokrvení.

Jaká onemocnění jsou rázovou vlnou léčena?

- syndrom zmrzlého ramene a jiná bolestivá onemocnění ramenních kloubů , onemocnění loketních kloubů -„golfový" či „tenisový loket" (radiální nebo ulnární epikondylitis), achillodynie – bolestivé stavy v oblasti Achillovy šlachy, ostruha patní kosti, chronické bolesti krční, hrudní i bederní páteře při spondylarthroze páteře, léčba spoušťových bodů a zvýšené svalového napětí v oblasti kloubů a páteře, úponové bolesti (šlach a svalů) tj. tendinitídy či entezopatie a burzitídy, svalové distenze ( natažení) zejména u sportovců.

Jaká je úspěšnost terapie?

Po aplikaci 2 až 3 procedur rázovou vlnou udává více než 80 % pacientů výrazné zmírnění až vymizení obtíží.

Jak dlouho terapie trvá a jak často se aplikuje?

Terapie probíhá podle indikace lékaře v závislosti na diagnóze a charakteru obtíží. Terapie rázovou vlnou se aplikuje 1 až 2x týdně, většinou 3 až 5 aplikací.

Výhody léčby rázovou vlnou:

- má vysokou, až 95%, účinnost léčby (dle typu onemocnění) , vhodná je ošetření vhodně zvolenou reflexní technikou před aplikací rázové vlny, časově nenáročná ambulantní léčba, šetrná a dobře tolerovaná léčba bez jakýchkoli vedlejších účinků, fyzikální a pouze biologická léčba, rychlá úleva od bolesti a obnovení rozsahu pohybu.

Kdy není vhodné absolvovat terapii rázovou vlnou a jak to zjistit?

K léčbě rázovou vlnou je potřeba přistoupit až po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Rázová vlna by se neměla aplikovat u pacientů s nádorovým onemocněním nebo poruchami krevní srážlivosti. Dále by se neměla použít u pacientů s polyneuropatií. Další kontraindikací je terapie lokálně aplikovanými kortikoidy v místě ošetření rázovou vlnou – terapie by se v tomto případě odložila o 3 až 6 týdnů. Existují i další kontraindikace, které musí fyzioterapeut, který rázovou vlnu aplikuje.

Cena: 500Kč - rezervace: 518 395 561 - sesterna Eva. NUTNÉ doložit doporučení od obvodního nebo odborného lékaře, ortopeda, či rehabilitačního lékaře. 


Kinesiotaping

Fyzioterapeutická metoda používaná k léčení a stimulaci pohybového aparátu.

Nalepením kinesiotapu působíme pomocí jeho tahu na sval a podkoží. Dochází tak k reflexní reakci nervových vláken, cév a lymfatických drah. Kinesiotape v oblasti fyzioterapie dokáže tišit i dlouhotrvající bolest a přináší úlevu během akutních i chronických obtíží pohybového aparátu. Uvolňuje přetížené svaly a měkké tkáně a zároveň zvyšuje napětí oslabených tkání, čímž zvyšuje jejich výkonnost. Stimuluje lymfatický systém a tím snižuje otok měkkých tkání. Pomáhá při zánětlivých stavech pohybového aparátu. Využívá se v terapii dětí i dospělých. Oblíbený je v prevenci a terapii u sportovců pro podporu stability kloubů a podporu svalové koordinace.

Kinesiotapy jsou zhotoveny z hypoalergenních 100% bavlněných materiálů bez přídavku latexu a bez přídavku jakýchkoliv léků. Je odolný proti vodě, díky vysoké flexibilitě neomezuje pohyb v běžných činnostech ani při sportovním výkonu. Obvykle je možné ponechat kinesiotaping na kůži po dobu cca 3 dnů po aplikaci.

Účinky kinesiotapingu

- prodloužení efektu terapie vykonané fyzioterapeutem, ztišení bolesti, uvolnění svalu, svalové fascie - vazivového obalu svalu, kloubního pouzdra, vazů a šlach (měkké tkáně), zlepšení propriocepce, prevence přetížení oslabených měkkých tkání, obnova svalové koordinace, čímž dochází k zlepšení držení těla, zmenšení tuhosti svalstva a svalových křečí, pomáhá udržet centrovanou polohu kloubů, zvětšení rozsahu pohybů, snížení otoku (podporuje pronikání lymfy do tkání za účelem jejich výživy a odvádění produktů metabolismu z tkání), zlepšuje krevní oběh, čímž pozitivně ovlivňuje buněčný metabolismus

Možnosti použití kinesiotapingu jsou široké

- často u sportovců při prevenci úrazu před fyzickým výkonem, bolesti periferních kloubů (zápěstí, předloktí, lokte, ramene, bursitis - bolestivý zánět tíhového váčku, přetížení Achillovy šlachy, bolesti kolene, patní ostruha, ...), záněty měkkých tkání (fascitis - zánět podkožních tkání, zánět úponu čéšky, zánět sedacího nervu, artritída...), úrazy páteře způsobený vnějšími faktory, úrazy velkých a malých kloubů, mezižeberní neuralgie, chronická bolest páteře, tenisový loket, golfový loket.

K zakoupení v recepci lázeňského domu Eva.

 • Cena: 300Kč

Koupel jodobromová

Nejúčinnější balneologický prostředek, který léčí cévní onemocnění, pomáhá při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a nemocí kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky. Během léčby dochází ke vstřebávání jodu inhalací a kůží a sliznicemi. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek, který reguluje štítná žláza a dochází ke stimulaci neurohumorálního systému zásahem do osy hypotalamus - hypofýza - s projevy regulací nervového, srdečně-cévního a endokrinního systému. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen při léčbě, ale i preventivní, regenerační a omlazující.

Koupel je připravována jako celková lázeň o teplotě 37°C. Je nutná konzultace s lékařem, kdy teplotu může snížit dle zdravotního stavu.

 • Volně prodejná procedura 330 Kč
 • Délka procedury: 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal

Koupel perličková

Díky malým bublinkám, podobné perličkám, způsobuje mikromasáž (jemné dráždění) kůže bez mechanického účinku jako má např. vířivka. Má za následek lepší prokrvení a celkovou relaxaci organismu. Vede k osvěžení a uklidnění organismu. Sedativní účinek projevující se ve zlepšení dýchání a krevního oběhu, uklidnění srdeční činnosti, uvolnění přetíženého a bolestivého svalstva, zmínění reflexních změn ve svalech, vazivu a tkáních.

 • teplota vody: 37°C
 • délka procedury: 20 minut

Koupel z Fiji

Koupele z Pure Fiji obsahují ingredience, které se získávají pouze z rostlin ve volné přírodě Fidži, které jsou tam udržitelnou formou vyráběny. K výrobě jsou použity pouze čisté oleje získávané lisováním semínek exotických ořechů za studena. Tím jsou zachovány veškeré živiny a benefity, které tyto produkty vaší pokožce nabízí. Žádné tepelné zpracování, žádná rafinace či odbarvování, jen čisté, výživné oleje plné vitamínů a esenciálních mastných kyselin. Produkty nejsou testovány na zvířatech, neobsahují lepek, neobsahují žádné sulfáty, parabeny, formaldehydy ani minerální oleje.

 • Volně prodejná procedura
  Délka procedury: 20 minut koupel + 10 minut suchý zábal (310Kč)
  Varinta: Koupel z Fiji s kolagenovou maskou na obličej (380Kč) 

Koupel vířivá

Využívá kombinaci tepla a silného mechanického dráždění vodou. Vhodná při bolestech nohou z námahy, při otékajících nohou, u léčby poúrazových stavů, při špatném prokrvení. V nabídce s nepěnivou bylinou přísadou Herbaden Spa ~ máta a lemongrass.

 • POZOR! Není vhodná po zánětech žil dolních končetin.
 • teplota vody: 37°C
 • délka procedury: 20 minut

Koupel bylinná dle vlastního výběru

Koupele s bylinnými přísadami a esencemi využívá účinku teplé koupele a specifického působení přidané látky, které se indikují podle konkrétního zdravotního stavu. Podle zaměření vede ke stimulaci organismu, relaxaci, regeneraci, snížení bolestivosti nebo k hojení kožních afekcí. Síla bylin nastoluje v těle regulaci teploty a tlaku, dýchání, rovnováhu, harmonii a ozdravný proces a vdechování výparů s vůněmi a esencemi bylin ovlivňuje naši mysl a celou psychiku. Navozuje pocit pohody. Příznivě ovlivňuje zejména pohybový aparát, uvolňuje svalové napětí, má protibolestivý účinek.
Nabízíme:

 • koupel v rašelinovém extraktu - speciálně upravovaná koupelová rašelina svými organicko-minerálními látkami působí na celý organismus, odstraňuje akutní bolesti páteře, svalové spasmy, působí proti stresu, odstraňuje bolesti hlavy, urychluje regeneraci organismu a zvyšuje celkovou kondici. Pomáhá také při akné, artróze, ekzémech mírných kožních zánětech, revmatismu a svalové křeči. Volně prodejná procedura ~ 310Kč.
 • minerální koupel - sůl z mrtvého moře - používá se při chronických kožních potížích (lupénka, ekzémy, akné), při chronických, revmatických potížích~uvolňuje a regeneruje.Teplota vody 37-38 °C a délka procedury 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal.Volně prodejná procedura ~ 310Kč.
 • minerální koupel s esencí čajové růže ~ uvolňující, blahodárně působí na celé tělo. Teplota vody 37-38 °C a délka procedury 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal. Volně prodejná procedura ~ 310Kč.
 • sůl levandulová - relaxační koupel, která přináší celkové tělesné a duševní uvolnění, je vhodná při nespavosti, migréně a bolestech hlavy. Teplota vody 37-38 °C a délka procedury 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal. Volně prodejná procedura ~ 310Kč.
 • sůl eukalyptová - uvolňující koupel při nachlazení nebo jako prevence proti nachlazení, přináší celkový pocit klidu a uvolnění organismu. Teplota vody 37-38 °C a délka procedury 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal. Volně prodejná procedura ~ 310Kč.
 • Konopná koupel (léčivé konopí) ~ anestetikum, působí proti svalovým křečem, revmatismu, při onkologických onemocněních, menstruačních potížích, poruchách pohybového ústrojí nebo léčbě roztroušené sklerózy. Teplota vody 37-38 °C a délka procedury 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal. Volně prodejná procedura ~ 310Kč.
 • Ovesná koupel ~ zadržuje vlhkost v pokožce, snižuje působení UV záření, podporuje nárůst tvorby nového kolagenu, který zabraňuje tvorbě vrásek. Působí pozitivně při revmatismu, ischiasu, na atopický ekzém, lupénku, akné, zklidňuje pokožku, pomáhá odstraňovat různé dermatitidy. Pro celkové zklidnění organismu a posílení nervové soustavy. Má vysoký obsah vitamínů skupiny B a zinku. Vhodné pro přecitlivělou kůži a suchou pleť. Teplota vody 37-38 °C a délka procedury 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal. Volně prodejná procedura ~ 310Kč. Teplota vody: 37°C. Délka procedury: 20 minut

Klasická masáž částečná s aroma olejem a masáž rukou

Aroma masáž spojuje pozitivní působení klasické masáže s účinky éterických a vonných olejů. Dochází k prohřátí tkání, odplavení látek. Éterické vonné oleje svým hlubokým účinkem výtečně působí na nervovou soustavu masírovaného, blahodárně působí na aktivaci či stabilizaci psychiky, dochází tak k uvolnění těla i mysli. Posiluje imunitu organizmu, ulevuje při zátěži a stresu, harmonizuje tělesné a dušení pochody, které v organizmu probíhají. Působí preventivě, ale i při akutních stavech. Kontraindikací jsou křečové žíly.

 • Volně prodejné procedury:
 • Délka procedury aroma masáž částečná: 15 minut (+ 5 minut na vysvlečení a oblečení) - (400Kč)
 • Délka procedury klasické masáže částečné: 15 minut (+ 5 minut vysvlečení a oblečení) - (290Kč)
 • Délka procedury klasické masáže celkové: 45 minut (+ 5 minut na vysvlečení a oblečení) - (700Kč)

Masáž lávovými kameny - částečná

K masáži se používají speciální lávové kameny, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňují aniony kovů, přispívající k regenerci tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci a tato vlastnost se využívá k uvolnění blokací důležitých bodů a rozproudění energie v našem těle. Teplo a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl, zbavuje stresu a napětí. Dokonale působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, záda, krční páteř, revmatismus, křeče, stres, nespavost, na bolesti hlavy, únavu. Masáž s kameny výborně stimuluje krevní oběh, lymfatický systém a detoxikuje organizmus. Lávové kameny přiložené na tělo navozují kondici hlubokého uvolnění celého organismu. Podpoří a stimulují krevní oběh a tím obnoví energii těla, zrychlují metabolismus a mohou nastartovat proces hubnutí. Klienti na sobě sledují báječné uvolňující účinky ještě několik dní po masáži.

 • Volně prodejná procedura 400 Kč
 • Délka procedury: částečná masáž lávovými kameny: 25 minut (+ 5 minut na oblečení a vysvlečení)

Parafín

Přikládání roušek smočených v rozehřátém parafinu o teplotě 56-58 stupňů celsia na různé klouby horních nebo dolních končetin. Prohřívání tlumí bolest a uvolňuje svalové napětí. Způsobuje prokrvení kůže, zmenšuje bolesti kloubů, má také příznivý relaxační účinek. Využívají se při bolestech páteře a končetinových kloubů. Nedoporučuje se u osteoporózy.

 • Volně prodejná procedura 180 Kč
 • Délka procedury: 15 minut

Rašelinový (peloidní) zábal

Sáček s prohřátou rašelinou se přikládá na příslušnou část těla. Dochází k pomalému předávání tepla do organismu. Jedním z hlavních efektů rašeliny je akumulace tepla. Rašelinového zábalu se využívá k léčbě chronických revmatických stavů, svalových kontraktur, bolesti kloubů a páteře.

 • Délka procedury: 15 minut (procedura není volně prodejná)

Aroma zábal

Med má antibakteriální, detoxikační a uvolňující účinky. V medovém zábalu plném minerálů, vitaminů B, C, D, E a flavonoidů je vaše tělo regenerováno. Aroma zábal je ideální pro povzbuzení organismu zatíženého stresem a nezdravým životním stylem.

 • Volně prodejná procedura 250 Kč
 • Délka procedury: 15 minut

Kryoterapie

Přikládání hmoty zvané kryoperlosa o teplotě - 18 st. C, na různé klouby horních nebo dolních končetin. Tím se zvyšuje prokrvení dané oblasti, zlepšuje výživu tkání, na kterou je aplikována. Snižuje bolest a urychluje vyplavování zánětlivých působků.

Indikace: Akutní úrazy - zabraňuje vzniku větších otoků a hematomů. Záněty - při ochlazení dojde ke sníženému vnímání bolesti a následně je možné rehabilitací zvětšit rozsah pohybu kloubu.

 • délka procedury: 2 x 5 minut

Masáž reflexní a vazivová

Při reflexní masáži se fyzioterapeut snaží o odstranění všech reflexně vzniklých změn. Provádí se na sucho, bez použití masážních prostředků, hmaty jsou prováděny pomalu. Touto technikou se zvyšuje prokrvení, ovlivňuje svalové napětí a v neposlední řadě ovlivňuje bolest. Je nutná konzultace s lékařem.

 • Masáž není volně prodejná
 • délka procedury: 30 minut

Techniky měkkých tkání

Fyzioterapeut uvolňuje měkké tkáně a tak příznivě působí na nervová zakončení.


Podvodní masáž částečná, celková

Podvodní masáž se provádí proudem vody na horní, dolní končetiny nebo záda různého tlaku a tvaru. Působení je mechanické a tepelné na krevní oběh a lymfatický oběh. Významně se zvýší prokrvení všech promasírovaných svalů, snižuje únavu nejen svalů, ale i únavu psychickou. Je vhodná pro stavy po úrazech a operacíh pohybového aparátu, revmatická a degenerativní onemocnění kloubní, choroby nervové (lumboischiadický syndrom, obrny), svalové bolesti, atrofie, chronickou zácpu. Kontraindikací u celkové masáže jsou křečové žíly.

 • Teplota vody: 37 - 38°C
 • Délka procedury: 10 minut

Šlapací lázeň

Procedura je aplikována při cévních onemocnění dolních končetin. Spočívá ve šlapání vody o různé teplotě.

 • Teplá voda: 38 - 40°C
 • Studená voda: 16 - 18°C
 • délka procedury: 10 minut

Lymfodrenáž přístrojová částečná

Má za cíl podpořit a posílit původní, dosud zachovalou vstřebávací a transportní funkci mízního systému. Je součástí komplexní léčby otoků, má výrazný protibolestivý a uklidňující účinek. Ovlivňuje lymfedém, revmatoidní a posttraumatické stavy, syndrom bolesti hlavy, zvýšenou únavu, lipedém, atd. princip spočívá v postupném nafukování jednotlivých komor drenážního návleku dle zadaného programu. Cílem lymfodrenáže je zlepšit tok lymfy. Je vhodná pro ošetření unavených končetin (k rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu ), základ pro ošetření celulitidy (pomerančová kůže). Doporučena jako prostředek na zvýšení imunity, detoxikaci organizmu a prevenci vrásek. Tato terapie zvyšuje kondici o 10 až 15%, je tedy vhodná i pro výkonné sportovce.

 • Volně prodejná procedura: 300Kč

Ultrazvuk

Jde o léčbu za pomocí zvuku. Na dané místo se nanese kontaktní prostředek, nastaví se intenzita a čas působení a fyzioterapeut pomalu bolestivé místo přejíždí hlavicí. Nejčastěji je indikován při kloubních a vertebrogenních potížích. Je nutná konzultace s lékařem.


Lymfodrenáž manuální částečná

je prováděna na horních nebo dolních končetinách pomalými, jemnými krouživými pohyby. Je zvlášť vhodná při otocích končetin (zmírňuje otoky) a po operacích ze zdravotního hlediska, z kosmetického hlediska při pocitu "unavených nohou" a při ošetření celulitidy. Zvyšuje imunitu, účinná celková detoxikace, zlepšuje metabolizmus celého organizmu, co je primární prevencí ochrany zdraví. Dále prevence vzniku křečových ži, zlepšuje tok lymfy. Délka procedury 50 minut. Volně prodejná procedura pondělí až pátek od 8.00 do 14.30. hodin na časování Eva.

 • Volně prodejná procedura: 650Kč

Individuální LTV

Individuální cvičení je zaměřeno na správný nácvik uvolňovacích a posilovacích cviků pro udržení správné funkce kloubů a svalů. Pomáhá mírnit bolesti.

 • Délka procedury: 30 min.

LTV v bazénu

Cvičení pod dohledem fyzioterapeuta Vám pomůže zlepšit pohyblivost kloubů a správně procvičit celé tělo. Kromě efektu léčebné tělesné výchovy se příznivě uplatňuje vliv vody a její teplota.

 • Délka procedury: 30 min.

Magnetoterapie

Procedura využívá léčebného působení magnetů. Přivádí vysokofrekvenční energii hluboko do tkání. Rozšiřuje cévy, zvyšuje celkovou obranyschopnost, má analgetické působení a relaxační účinek na příčně pruhované svalstvo. Zlepšuje přímým ohřevem funkci některých orgánů. Předepisuje se po úrazech, operacích, akutních ústřelech pomáhá při léčbě bolesti a zánětů.


Vodní uhličitá koupel

Koupel se připravuje sycením vody medicinálním oxidem uhličitým v saturátu. Teplota vody je spíše nižší, kolem 34 - 36 °C a klient musí v koupeli zcela klidně ležet. Tělo se obalí do mírně hřejivého povlaku malých bublinek čistého CO2. Koupel zvyšuje prokrvení kůže a slouží k prokrvení povrchových tkání. Snižuje krevní tlak a odlehčuje vnitřním tkáním. Příznivě působí na činnost srdce a ledvin. Série koupelí má také antistresový účinek. Je fyzicky náročná a nedoporučuje se kombinovat s dalšími náročnými a tepelnými procedurami.

 • Délka procedury: 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal
 • Teplota: 33-34°C

Suchá uhličitá koupel

Jedná se o celotělové plynné lázně ve speciálním plastikovém vaku, který je napuštěn medicinálním oxidem uhličitým. Dochází ke zvýšenému prokrvení v důsledku rozšíření cév, kapilár, lepších průtokových vlastností krve, větší elasticity červených krvinek. Zvyšuje se tvorba buněčného cukru, zlepšuje se prokrvení mozku, srdečního svalu, končetin, klesá krevní tlak i otoky. Pozitivní efekt u nemocí pohybového i nervového ústrojí, osteoporózy, křečových žil, cukrovky. Zlepšuje se hojení, dochází ke zvláčnění jizev, má pozitivní vliv na kůži u celulitidy.

 • Volně prodejná procedura.
 • Koupel suchá uhličitá částečná 250Kč
 • Suchá uhličitá koupel celková 300Kč
 • Délka procedury: částečná 20 minut, celková 20 minut

Insuflace oxidu uhličitého do podkožíl

Aplikovaný medicinální oxid uhličitý působí proti bolesti, prokrvuje chladné končetiny, podporuje cévní systém, srdce a má vliv na činnost žláz s vnitřní sekrecí.

 • Volně prodejná procedura 110Kč
Vytisknout stránku Vytisknout stránku
0.0 0Hodnocení