Ceník procedur

Volně prodejné procedury pro veřejnost

Časování procedur probíhá od pondělí do čtvrtku od 13.30 do 14.30 hodin na základě předchozího objednání klienta. Objednat se můžete prostřednictvím e-mailu: recepce.eva@laznehodonin.cz.

Prosíme klienty, aby nenavštěvovali lázeňské zařízení a vyčkali až na náš telefonát, který jste uvedli v e-mailu. Pracovník recepce Vás bude kontaktovat a provede rezervaci Vámi požadovaných procedur dle kapacitních a provozních možností. 

V den čerpání procedur se prosím dostavte alespoň 10 minut před začátkem první načasované procedury na recepci, aby bylo možné vyřídit všechny náležitosti a nepřišli jste tak o načasovanou proceduru. Před vstupem na proceduru si prosím vyzvedněte klíče od šatny. 

pozn. Platnost dárkových poukazů na procedury do lázeňského domu Eva vystavených v roce 2019, 2020, 2021 byla ukončena dne 31.12 2022. 

Dárkové poukazy na procedury jsou v prodeji v recepci Denních lázní - tel.: 518 395 506, e-mail: spa@laznehodonin.cz - Dárkové vouchery do Denních Lázní

Lázeňští ubytovaní hosté si mohou dokoupit procedury na sesterně Eva od pondělí do čtvrtku (od 13.00 do 14.00). Kontakt: tel.: 518 395 561, e-mail: navratilova@laznehodonin.cz)

PROCEDURY Cena v Kč
Suchá masážní vana 350 Kč
Klasická masáž částečná 370 Kč
Klasická masáž celková 770 Kč
Masáž horkými lávovými kameny částečná 500 Kč
Aroma masáž částečná  500 Kč
Lymfodrenáž manuální částečná 790 Kč
Lymfodrenáž přístrojová částečná 400 Kč
Přírodní léčivý zdroj - Koupel jodobromová 440 Kč
Koupel v rašelinovém extraktu 400 Kč
Koupel bylinná dle vlastního výběru (konopná, červený pomeranč, levandule, eukalypt, rozmarýn) 400 Kč
Koupel se solí z Mrtvého moře 400 Kč
Koupel ovesná 400 Kč
Koupel Fiji 400 Kč
Koupel suchá uhličitá částečná 350 Kč
Koupel suchá uhličitá celková 400 Kč
Parafín (aplikace v oblasti beder, nebo na klouby) 250 Kč
Plavání v Denních lázních pro ubytované lázeňské hosty - zakoupení v recepci Denních lázní   

 

PROVOZNÍ DOBA - ČERPÁNÍ PROCEDUR  
pondělí - pátek 07:00 - 19:00
sobota 9:00 - 14:00
plavání v denních lázní - zakoupení v recepci Denních lázní (518 395 506) v provozní době Denních lázní
                   ČASOVÁNÍ PROCEDUR - pondělí až čtvrtek  13:00 - 14.00

Změna cen a služeb vyhrazena. Platnost ceníku do odvolání. Procedury mohou absolvovat osoby starší 18 let. 

 

Jaké procedury si u nás můžete zakoupit?

 

Suchá masážní vana 
Masáž na speciálním vyhřívaném "vodním lůžku", kdy přes tenkou membránu dochází k masírování zad, šíje a beder proudem vody. Masáž přispívá k rychlejší regeneraci tkání, zvyšuje celkové prokrvení organismu a snižuje svalové napětí. Klient je při masáži oblečen v pohodlném bavlněném oblečení, nesmí mít ostré předměty (náušnice, hodinky, pásky apod.). Nosnost suché masážní vany je do 110 kg.

Terapeutické výhody:

- tlumí svalové napětí, lokální zvýšení prokrvení a látkové výměny, uvolnění podkožního svalstva a tkání, žilní a lymfatické uvolnění, reflexní zmírnění bolesti, vyplavování endorfinů, lepší vstřebávání kyslíku v cévním řečišti, snižování hladinu toxických látek v svalech, aktivování popř. ztlumení vegetativního nervového systému s příznivými účinky na vnitřní orgány, zvýšení kloubní hybnosti a flexibility, funkční poruchy páteře, zmírňuje ochablost svalstva, pozitivní účinky při: cervikální migréně, skolióze, trapézové insuficienci a přetažení, brachiální syndromu

Kdy nedoporučujeme:

- hmotnost klienta nad 110 kg, čerstvé rány, infekty, podezření na zánět žil a trombózu, přespříliš bolestivé přetažení svalstva s dodatečnými myogelozami, stavy po operacích páteře, stavy po frakturách páteře, akutní onemocnění, bolestivé blokace těl obratlů s reaktivním přepětím svalstva, onemocnění páteře se zvýšenými zánětlivými parametry, zánětlivá bolet systémových kloubů, skoliozy vyššího stupně, stav po endoprotéze, neurologická onemocnění s výpadky motoriky a senzibility, funkční poruchy páteře u klientů s medikamentózní poruchou srážení krve, chronická polyartritida

Délka trvání procedury: 20 minut

 


Koupel jodobromová


Nejúčinnější balneologický prostředek, který léčí cévní onemocnění, pomáhá při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a nemocí kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky. Během léčby dochází ke vstřebávání jodu inhalací a kůží a sliznicemi. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek, který reguluje štítná žláza a dochází ke stimulaci neurohumorálního systému zásahem do osy hypotalamus - hypofýza - s projevy regulací nervového, srdečně-cévního a endokrinního systému. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen při léčbě, ale i preventivní, regenerační a omlazující.

Volně prodejná procedura: 440 Kč. Koupel je připravována jako celková lázeň o teplotě 37°C. Délka procedury: 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal.


Koupel z Fiji
Koupele z Pure Fiji obsahují ingredience, které se získávají pouze z rostlin ve volné přírodě Fidži, které jsou tam udržitelnou formou vyráběny. K výrobě jsou použity pouze čisté oleje získávané lisováním semínek exotických ořechů za studena. Tím jsou zachovány veškeré živiny a benefity, které tyto produkty vaší pokožce nabízí. Žádné tepelné zpracování, žádná rafinace či odbarvování, jen čisté, výživné oleje plné vitamínů a esenciálních mastných kyselin. Produkty nejsou testovány na zvířatech, neobsahují lepek, neobsahují žádné sulfáty, parabeny, formaldehydy ani minerální oleje.

Volně prodejná procedur: 400 Kč. Délka procedury: 20 minut koupel + 10 minut suchý zábal.


Koupel bylinná dle vlastního výběru


Koupele s bylinnými přísadami a esencemi využívá účinku teplé koupele a specifického působení přidané látky, které se indikují podle konkrétního zdravotního stavu. Podle zaměření vede ke stimulaci organismu, relaxaci, regeneraci, snížení bolestivosti nebo k hojení kožních afekcí. Síla bylin nastoluje v těle regulaci teploty a tlaku, dýchání, rovnováhu, harmonii a ozdravný proces a vdechování výparů s vůněmi a esencemi bylin ovlivňuje naši mysl a celou psychiku. Navozuje pocit pohody. Příznivě ovlivňuje zejména pohybový aparát, uvolňuje svalové napětí, má protibolestivý účinek. Nabízíme varianty: levandule, rozmarýn, eukalypt, konopí, červený pomeranč.

Volně prodejná procedur: 400 Kč. Teplota vody 37-38 °C. Délka procedury 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal.Koupel v rašelinovém extraktu 

Speciálně upravovaná koupelová rašelina svými organicko-minerálními látkami působí na celý organismus, odstraňuje akutní bolesti páteře, svalové spasmy, působí proti stresu, odstraňuje bolesti hlavy, urychluje regeneraci organismu a zvyšuje celkovou kondici. Pomáhá také při akné, artróze, ekzémech mírných kožních zánětech, revmatismu a svalové křeči. 

Volně prodejná procedur: 400 Kč. Teplota vody 37-38 °C. Délka procedury 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal.


Koupel se solí z Mrtvého moře 

Uvolňující koupel, která má pozitivní účinky na kožní potíže jako je lupénka, ekzém či akné. Volně prodejná procedur: 400 Kč. Teplota vody 37-38 °C. Délka procedury 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal. 

 


Koupel ovesná

Zadržuje vlhkost v pokožce, snižuje působení UV záření, podporuje nárůst tvorby nového kolagenu, který zabraňuje tvorbě vrásek. Působí pozitivně při revmatismu, ischiasu, na atopický ekzém, lupénku, akné, zklidňuje pokožku, pomáhá odstraňovat různé dermatitidy. Pro celkové zklidnění organismu a posílení nervové soustavy. Má vysoký obsah vitamínů skupiny B a zinku. Vhodné pro přecitlivělou kůži a suchou pleť. Volně prodejná procedur: 400 Kč. Teplota vody 37-38 °C. Délka procedury 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal. Klasická masáž částečná a celková. Aroma masáž částečná včetně masáže horních končetin 

Při klasické masáži se zvyšuje sekrece potních žláz, dochází k prokrvení tkání, zlepšuje se svalová činnost, dochází k podpoře metabolismu, zlepšení oběhu v tkáních masírované oblasti, vstřebávání otoků, odstranění únavy, zbavení svalového napětí, v neposlední řadě se snižuje bolestivost. 

Aroma masáž spojuje pozitivní působení klasické masáže s účinky éterických a vonných olejů. Dochází k prohřátí tkání, odplavení látek. Éterické vonné oleje svým hlubokým účinkem výtečně působí na nervovou soustavu masírovaného, blahodárně působí na aktivaci či stabilizaci psychiky, dochází tak k uvolnění těla i mysli. Posiluje imunitu organizmu, ulevuje při zátěži a stresu, harmonizuje tělesné a dušení pochody, které v organizmu probíhají. Působí preventivě, ale i při akutních stavech. Kontraindikací jsou křečové žíly.

Volně prodejné procedury:
Délka procedury aroma masáž částečná: 20 minut (+ 5 minut na vysvlečení a oblečení) - (500Kč)
Délka procedury klasické masáže částečné: 15 minut (+ 5 minut vysvlečení a oblečení) - (370Kč)
Délka procedury klasické masáže celkové: 45 minut (+ 5 minut na vysvlečení a oblečení) - (770Kč)Masáž lávovými kameny částečná

K masáži se používají speciální lávové kameny, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňují aniony kovů, přispívající k regenerci tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci a tato vlastnost se využívá k uvolnění blokací důležitých bodů a rozproudění energie v našem těle. Teplo a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl, zbavuje stresu a napětí. Dokonale působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, záda, krční páteř, revmatismus, křeče, stres, nespavost, na bolesti hlavy, únavu. Masáž s kameny výborně stimuluje krevní oběh, lymfatický systém a detoxikuje organizmus. Lávové kameny přiložené na tělo navozují kondici hlubokého uvolnění celého organismu. Podpoří a stimulují krevní oběh a tím obnoví energii těla, zrychlují metabolismus a mohou nastartovat proces hubnutí. Klienti na sobě sledují báječné uvolňující účinky ještě několik dní po masáži.


Volně prodejná procedura: 500Kč. Délka procedury: částečná masáž lávovými kameny: 25 minut (+ 5 minut na oblečení a vysvlečení)
Parafín

Přikládání roušek smočených v rozehřátém parafinu o teplotě 56-58 stupňů celsia na různé klouby horních nebo dolních končetin. Prohřívání tlumí bolest a uvolňuje svalové napětí. Způsobuje prokrvení kůže, zmenšuje bolesti kloubů, má také příznivý relaxační účinek. Využívají se při bolestech páteře a končetinových kloubů. Nedoporučuje se u osteoporózy.

Volně prodejná procedura: 250Kč. Délka procedury: 15 minut


Lymfodrenáž přístrojová částečná

Má za cíl podpořit a posílit původní, dosud zachovalou vstřebávací a transportní funkci mízního systému. Je součástí komplexní léčby otoků, má výrazný protibolestivý a uklidňující účinek. Ovlivňuje lymfedém, revmatoidní a posttraumatické stavy, syndrom bolesti hlavy, zvýšenou únavu, lipedém, atd. princip spočívá v postupném nafukování jednotlivých komor drenážního návleku dle zadaného programu. Cílem lymfodrenáže je zlepšit tok lymfy. Je vhodná pro ošetření unavených končetin (k rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu ), základ pro ošetření celulitidy (pomerančová kůže). Doporučena jako prostředek na zvýšení imunity, detoxikaci organizmu a prevenci vrásek. Tato terapie zvyšuje kondici o 10 až 15%, je tedy vhodná i pro výkonné sportovce.

Volně prodejná procedura: 400 Kč. Délka procedury: 30 minut. V provzou od pondělí do pátku. 

Lymfodrenáž manuální částečná

je prováděna na horních nebo dolních končetinách pomalými, jemnými krouživými pohyby. Je zvlášť vhodná při otocích končetin (zmírňuje otoky) a po operacích ze zdravotního hlediska, z kosmetického hlediska při pocitu "unavených nohou" a při ošetření celulitidy. Zvyšuje imunitu, účinná celková detoxikace, zlepšuje metabolizmus celého organizmu, co je primární prevencí ochrany zdraví. Dále prevence vzniku křečových ži, zlepšuje tok lymfy. 

Volně prodejná procedura: 790 Kč. Délka procedury: 50 minut. V provozu od pondělí do pátku. 


Suchá uhličitá koupel - plynové obálky 

Suchá uhličitá koupel je vysoce učinná procedura pro naše zdraví. Podstatou procedury je aplikace čistého oxidu uhličitého ve speciálním plastovém vaku, ve kterém člověk vleže relaxuje. Při aplikaci dochází k rozšíření cévního systému a zvyšuje se následně obsah kyslíku v krevním oběhu, zlepšuje se prokrvení všech orgánů, svalového systému, pokožky. Suché uhličité koupele jsou vhodné pro dospělé všech věkových kategorií, mají minimum nežádoucích účinků       

Suché uhličité koupele jako procedura jsou vhodné v těchto případech : 

 • l  Poruchy periferního cévního prokrvení
 • l  Poruchy periferního prokrvení orgánů včetně mozku
 • l  Polyneuropathie zejména dolních končetin
 • l  Onemocnění lymfatického systému
 • l  Celulitída
 • l  Léčba bércových vředů, diabetické gangrény
 • l  Hojení povrchových poranění
 • l  Urychlení hojení jizev po operaci
 • l  Léčba ischemické choroby srdce, stavy po infarktu myokardu
 • l  Vysoký krevní tlak
 • l  Zlepšení funkce vegetativního systému
 • l  Léčba onemocnění kloubů u revmatických onemocnění a artrozy
 • l  Celkové posílení imunitního systému
 • l  Léčba klimakterických potíží
 • l  Bolesti při menstruaci

 

Tato procedura se nedoporučuje v těchto případech: 

 • l   Těžká chudokrevnost a polyglobulie
 • l   Závažná srdeční onemocnění
 • l   Krvácivé závažné poruchy
 • l   Terapie antikoagulanciemi - Warfarin
 • l   Závažné poruchy dýchání při plicních a srdečních onemocněních
 • l   Závažná kožní onemocnění včetně popálenin
 • l   Strach z uzavřeného prostoru

Volně prodejná procedura. Koupel suchá uhličitá částečná 350Kč. Suchá uhličitá koupel celková 400Kč
Délka procedury částečné i celkové: 20 minut


Procedury dle ordinace lékařeInsuflace oxidu uhličitého do podkoží
Aplikovaný medicinální oxid uhličitý působí proti bolesti, prokrvuje chladné končetiny, podporuje cévní systém, srdce a má vliv na činnost žláz s vnitřní sekrecí.

K zakoupení na sesterně Eva, tel.: 518 395 561. Cena aplikace: 140Kč


 

Rázová vlna
akustická vysokoenergetická zvuková vlna, pokrývá široké spektrum indikací. Je využívána při léčbě bolestivých onemocnění pohybového aparátu, a to převážně v ortopedii, revmatologii, neurologii, sportovní medicíně a rehabilitaci. Terapie je vhodná pro léčbu chronických, subakutních i ​v některých případech i ​akutních onemocnění pohybového systému.

Jak léčba rázovou vlnou funguje?

Aplikace rázové vlny urychluje v poškozené tkáni reparační a regenerační proces hojení převážně stimulací metabolizmu tkáně spolu s výrazným zlepšením lokálního prokrvení.

Jaká onemocnění jsou rázovou vlnou léčena?

- syndrom zmrzlého ramene a jiná bolestivá onemocnění ramenních kloubů , onemocnění loketních kloubů -„golfový" či „tenisový loket" (radiální nebo ulnární epikondylitis), achillodynie – bolestivé stavy v oblasti Achillovy šlachy, ostruha patní kosti, chronické bolesti krční, hrudní i bederní páteře při spondylarthroze páteře, léčba spoušťových bodů a zvýšené svalového napětí v oblasti kloubů a páteře, úponové bolesti (šlach a svalů) tj. tendinitídy či entezopatie a burzitídy, svalové distenze ( natažení) zejména u sportovců.

Jaká je úspěšnost terapie?

Po aplikaci 2 až 3 procedur rázovou vlnou udává více než 80 % pacientů výrazné zmírnění až vymizení obtíží.

Jak dlouho terapie trvá a jak často se aplikuje?

Terapie probíhá podle indikace lékaře v závislosti na diagnóze a charakteru obtíží. Terapie rázovou vlnou se aplikuje 1 až 2x týdně, většinou 3 až 5 aplikací.

Výhody léčby rázovou vlnou:

- má vysokou, až 95%, účinnost léčby (dle typu onemocnění) , vhodná je ošetření vhodně zvolenou reflexní technikou před aplikací rázové vlny, časově nenáročná ambulantní léčba, šetrná a dobře tolerovaná léčba bez jakýchkoli vedlejších účinků, fyzikální a pouze biologická léčba, rychlá úleva od bolesti a obnovení rozsahu pohybu.

Kdy není vhodné absolvovat terapii rázovou vlnou a jak to zjistit?

K léčbě rázovou vlnou je potřeba přistoupit až po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Rázová vlna by se neměla aplikovat u pacientů s nádorovým onemocněním nebo poruchami krevní srážlivosti. Dále by se neměla použít u pacientů s polyneuropatií. Další kontraindikací je terapie lokálně aplikovanými kortikoidy v místě ošetření rázovou vlnou – terapie by se v tomto případě odložila o 3 až 6 týdnů. Existují i další kontraindikace, které musí fyzioterapeut, který rázovou vlnu aplikuje.

K zakoupení na sesterně lázeňského domu Eva, tel.: 518 395 561. NUTNÉ doložit doporučení od obvodního nebo odborného lékaře, ortopeda, či rehabilitačního lékaře. 

Cena jedné aplikace: 500KčKinesiotaping
Fyzioterapeutická metoda používaná k léčení a stimulaci pohybového aparátu.

Nalepením kinesiotapu působíme pomocí jeho tahu na sval a podkoží. Dochází tak k reflexní reakci nervových vláken, cév a lymfatických drah. Kinesiotape v oblasti fyzioterapie dokáže tišit i dlouhotrvající bolest a přináší úlevu během akutních i chronických obtíží pohybového aparátu. Uvolňuje přetížené svaly a měkké tkáně a zároveň zvyšuje napětí oslabených tkání, čímž zvyšuje jejich výkonnost. Stimuluje lymfatický systém a tím snižuje otok měkkých tkání. Pomáhá při zánětlivých stavech pohybového aparátu. Využívá se v terapii dětí i dospělých. Oblíbený je v prevenci a terapii u sportovců pro podporu stability kloubů a podporu svalové koordinace.

Kinesiotapy jsou zhotoveny z hypoalergenních 100% bavlněných materiálů bez přídavku latexu a bez přídavku jakýchkoliv léků. Je odolný proti vodě, díky vysoké flexibilitě neomezuje pohyb v běžných činnostech ani při sportovním výkonu. Obvykle je možné ponechat kinesiotaping na kůži po dobu cca 3 dnů po aplikaci.

Účinky kinesiotapingu

- prodloužení efektu terapie vykonané fyzioterapeutem, ztišení bolesti, uvolnění svalu, svalové fascie - vazivového obalu svalu, kloubního pouzdra, vazů a šlach (měkké tkáně), zlepšení propriocepce, prevence přetížení oslabených měkkých tkání, obnova svalové koordinace, čímž dochází k zlepšení držení těla, zmenšení tuhosti svalstva a svalových křečí, pomáhá udržet centrovanou polohu kloubů, zvětšení rozsahu pohybů, snížení otoku (podporuje pronikání lymfy do tkání za účelem jejich výživy a odvádění produktů metabolismu z tkání), zlepšuje krevní oběh, čímž pozitivně ovlivňuje buněčný metabolismus

Možnosti použití kinesiotapingu jsou široké

- často u sportovců při prevenci úrazu před fyzickým výkonem, bolesti periferních kloubů (zápěstí, předloktí, lokte, ramene, bursitis - bolestivý zánět tíhového váčku, přetížení Achillovy šlachy, bolesti kolene, patní ostruha, ...), záněty měkkých tkání (fascitis - zánět podkožních tkání, zánět úponu čéšky, zánět sedacího nervu, artritída...), úrazy páteře způsobený vnějšími faktory, úrazy velkých a malých kloubů, mezižeberní neuralgie, chronická bolest páteře, tenisový loket, golfový loket.

K zakoupení na sesterně lázeňského domu Eva, tel.: 518 395 561. Cena: 330Kč

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku
2.9 239Hodnocení