Masáže, fitcentrum, zážitková sauna, BEMER

Suchá masážní vana - VELUS JET

Masáž na speciálním vyhřívaném vodním lůžku, kdy přes tenkou membránu dochází k masáži celého těla nebo pouze jeho určité části proudem vody.

Terapeutické účinky:
Tato masáž přispívá k zlepšení prokrvení celého organismu, snižuje svalové napětí, má regenerační účinky na tkáně lidského organismu. Zlepšuje látkovou výměnu lidského těla, funkci lymfatického a žilního systému,  tlumí nepříznivé účinky vegetativního systému, zmírňuje bolesti  a napětí ve svalech v oblasti páteře a kloubů. 

Suchá masážní vana se nedoporučuje v těchto případech:

 •      nezhojené rány
 •      akutní infekty
 •      akutní záněty žil
 •      do 8 týdnů po operaci páteře
 •      do 8 týdnů po zlomeninách páteře
 •      relativní kontraindikace u Morbus Bechtěrev a jiných revmatických onemocnění páteře a kloubů při vysoké zánětlivé aktivitě
 •      stavy po TEP  kyčelního nebo kolenního kloubu
 •      rozsáhlé hematomy po úraze
 •      těžké skoliózy páteře
 •      krvácivé stavy, léčba Warfarinem
 •      špatná mobilita pacienta

Aplikace procedury:

Klient je při masáži oblečen (doporučujeme pohodlné oblečení). Je nutno odložit všechny ostré předměty (náušnice, hodinky, pásek, atd). 

Typy masáže

 • masáž celého těla
 • masáž horní poloviny těla
 • masáž dolní poloviny těla
 • masáž ramen
 • masáž bederní krajiny

Délka aplikace procedury: 20 minut. Cena procedury: 330Kč. Rezervace procedury v recepci Denních lázní: tel.: 518 395 506, e-mail: spa@laznehodonin.cz

 

 


BEMER - fyzikální cévní terapie

Bemer podporuje základní fyziologické procesy, má blahodárný vliv na cévní oběhový systém a regenerační procesy v těle. Účinně působí na mikrocirkulaci, imunitní systém, biosyntézu proteinů a tvorbu tělu vlastních lapačů volných radikálů. Přístroje Bemer nabízí široké spektrum možností s velmi dobrými podpůrnými účinky léčby v oblasti doplňkové medicíny, regenerace, rehabilitace a prevence.

Používá se:

ke zdravotní prevenci – posílení samoregulačních procesů, v medicínské terapii – aktivací samoregulačních procesů, ve vrcholovém sportu – optimalizací výkonu, v pracovních procesech – zvyšování a udržování výkonnosti

Terapie BEMER je vhodná pro:

efektivní procesy látkové výměny zásobení buněk kyslíkem a živinam, i odvod nebezpečných látek a toxinů, celkový pocit vitality a lepší koncetrace, regeneraci a odkyselení organismu, zlepšení spánkových cyklů, zlepšení krevního oběhu

Jak terapie BEMER probíhá?

Terapie BEMER je bezbolestná, probíhá na lehátku s aplikační podložkou. V případě cílené aplikace na konkrétní část těla (např. bolestivé klouby/zuby apod.) je cíleno na místo lokálním aplikátorem. BEMER pomocí nízkofrekvenčních elektromagnetických pulzních polí pomáhá látkové výměně, zlepšuje vitalitu pacientů, odbourává toxiny a napomáhá mnoha léčebným a regeneračním procesům.

Jak často aplikovat terapii?

Ošetření pomocí přístroje Bemer by mělo být prováděno pokud možno denně. Sporadicky prováděná ošetření mají pouze malý účinek a prodlužuje se tak doba léčby. Možnosti předávkování popř. návykových účinků nejsou u systému BEMER známy.

Při samotné aplikaci zaujměte příjemnou polohu, nemějte na sobě těsné oblečení, které omezuje v pohybu, vyvarujte se stresu a odvádění pozornosti, před ošetřením nepijte kávu ani čaj. Po ošetření nekuřte a dopřejte si sklenici neperlivé vody.

Indikace

Terapie Bemer je preventivní, doplňková a revitalizační terapie, doporučená pro léčbu onemocnění a obtíží objevující se v důsledku slabé vazomoce (tj. rozšiřování a zužování cév se zvyšování a snižováním průtoku krve danou oblastí), kterou způsobuje narušená mikrocirkulace. Bemer lze využít jako doplňující ošetření všude tam, kde je porucha mikrocirkulace příčinou nemoci, důsledkem průběhu nemoci nebo doprovodným projevem nemoci či fyzického strádání. Jako podpůrná terapie se dále používá u těchto onemocnění a potíží: chronická porucha hojení ran, chronická a degenerativní onemocnění kosterního a svalového systému, chronická metabolická porucha (např. diabetes mellitus, porucha metabolismu lipidů), funkční selhání orgánů (např. dysfunkce jater, multiorgánové dysfunkce), polyneuropathia způsobená cukrovkou nebo léčbou rakoviny, periferní okluzivně-ateriální onemocnění, chronická únava (např. při chronické stresu, sclerosis multiplex), akutní a chronická bolest.

Nevhodné stavy a příznaky pro aplikaci přístroje Bemer: horečnaté onemocnění, infekční onemocnění, těžká porucha srdečního rytmu, těžká psychóza, epilepsie, dlouhodobé užívání léků (např. kortikoidy, deriváty kumarinu a další), závažné stavy (imunosupresivní terapie po transplantaci orgánů, kostní dřeně nebo kmenových buněk).

POZOR! Kontraindikace: kardiostimulátor, defibrilátor, mozkové stimulátory, svalové stimulátory, implantáty určené k dávkování medikamentů (např. infuzní pumpy).

Cena za vstup: 120Kč. Permanentka na 10 vstupů: 1 080Kč. Rezervace procedury v recepci Denních lázní: tel.: 518 395 506, e-mail: spa@laznehodonin.cz


Zážitková (privátní sauna) pro dvě až čtyři osoby

 • Cena: 1 - 2 osoby 640 Kč / 2 hodiny, 3 - 4 osoby 990 Kč / 2 hodiny
 • Teplota v lázni: 42 – 45 °C
 • Vlhkost: 100 %
 • Kabina: 4,2 m3

Zážitková sauna poskytne komfort a soukromí Vám a Vašim blízkým. Součástí zázemí sauny je masážní sprcha a dvě relaxační lehátka. V ceně není zahrnutý vstup do wellness zóny.


Klasická masáž částečná a celková a aroma masáž částečná, masáž horkými lávovými kameny

Aroma masáž spojuje pozitivní působení klasické masáže s účinky éterických a vonných olejů. Dochází k prohřátí tkání, odplavení látek. Éterické vonné oleje svým hlubokým účinkem výtečně působí na nervovou soustavu masírovaného, blahodárně působí na aktivaci či stabilizaci psychiky, dochází tak k uvolnění těla i mysli. Posiluje imunitu organizmu, ulevuje při zátěži a stresu, harmonizuje tělesné a dušení pochody, které v organizmu probíhají. Působí preventivě, ale i při akutních stavech. Kontraindikací jsou křečové žíly.

 • Délka procedury aroma masáž částečná: 20 minut (+ 5 minut na vysvlečení a oblečení) - (500Kč)
 • Délka procedury masáž horkými lávovými kameny částečná 25 minut + (5 minut vysvlečení a oblečení) - (500Kč)
 • Délka procedury klasické masáže částečné: 15 minut (+ 5 minut vysvlečení a oblečení) - (350Kč)
 • Délka procedury klasické masáže celkové: 45 minut (+ 5 minut na vysvlečení a oblečení) - (770Kč)

Rezervace procedur v recepci Denních lázní: tel.: 518 395 506, e-mail: spa@laznehodonin.cz


Léčebné fit centrum


Denně v době provozu wellness zóny můžete využít i fit centrum s unikátními posilovacími stroji HUR. Speciálně vyvinuté přístroje umožňují bezpečné a efektivní cvičení bez poškozující zátěže kloubů a vazivové tkáně, které celkově usnadňují rehabilitaci a zlepšují mobilitu.

Cena za vstup: 100Kč

Cena za 10 vstupů: 900Kč

Rezervace procedury v recepci Denních lázní: tel.: 518 395 506, e-mail: spa@laznehodonin.cz


Koupel jodobromová


Nejúčinnější balneologický prostředek, který léčí cévní onemocnění, pomáhá při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a nemocí kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky. Během léčby dochází ke vstřebávání jodu inhalací a kůží a sliznicemi. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek, který reguluje štítná žláza a dochází ke stimulaci neurohumorálního systému zásahem do osy hypotalamus - hypofýza - s projevy regulací nervového, srdečně-cévního a endokrinního systému. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen při léčbě, ale i preventivní, regenerační a omlazující.

Volně prodejná procedura: 420Kč. Koupel je připravována jako celková lázeň o teplotě 37°C. Délka procedury: 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal.

 

Koupel z Fiji
Koupele z Pure Fiji obsahují ingredience, které se získávají pouze z rostlin ve volné přírodě Fidži, které jsou tam udržitelnou formou vyráběny. K výrobě jsou použity pouze čisté oleje získávané lisováním semínek exotických ořechů za studena. Tím jsou zachovány veškeré živiny a benefity, které tyto produkty vaší pokožce nabízí. Žádné tepelné zpracování, žádná rafinace či odbarvování, jen čisté, výživné oleje plné vitamínů a esenciálních mastných kyselin. Produkty nejsou testovány na zvířatech, neobsahují lepek, neobsahují žádné sulfáty, parabeny, formaldehydy ani minerální oleje.

Volně prodejná procedur: 390Kč. Délka procedury: 20 minut koupel + 10 minut suchý zábal.

 

Koupel bylinná dle vlastního výběru

Koupele s bylinnými přísadami a esencemi využívá účinku teplé koupele a specifického působení přidané látky, které se indikují podle konkrétního zdravotního stavu. Podle zaměření vede ke stimulaci organismu, relaxaci, regeneraci, snížení bolestivosti nebo k hojení kožních afekcí. Síla bylin nastoluje v těle regulaci teploty a tlaku, dýchání, rovnováhu, harmonii a ozdravný proces a vdechování výparů s vůněmi a esencemi bylin ovlivňuje naši mysl a celou psychiku. Navozuje pocit pohody. Příznivě ovlivňuje zejména pohybový aparát, uvolňuje svalové napětí, má protibolestivý účinek. Nabízíme varianty: levandule, rozmarýn, eukalypt, konopí, červený pomeranč.

Volně prodejná procedur: 390Kč. Teplota vody 37-38 °C. Délka procedury 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal.


Koupel v rašelinovém extraktu 

Speciálně upravovaná koupelová rašelina svými organicko-minerálními látkami působí na celý organismus, odstraňuje akutní bolesti páteře, svalové spasmy, působí proti stresu, odstraňuje bolesti hlavy, urychluje regeneraci organismu a zvyšuje celkovou kondici. Pomáhá také při akné, artróze, ekzémech mírných kožních zánětech, revmatismu a svalové křeči. 

Volně prodejná procedur: 390Kč. Teplota vody 37-38 °C. Délka procedury 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal.

Koupel se solí z Mrtvého moře 

Uvolňující koupel, která má pozitivní účinky na kožní potíže jako je lupénka, ekzém či akné. Volně prodejná procedur: 390Kč. Teplota vody 37-38 °C. Délka procedury 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal. 

 

Koupel ovesná

Zadržuje vlhkost v pokožce, snižuje působení UV záření, podporuje nárůst tvorby nového kolagenu, který zabraňuje tvorbě vrásek. Působí pozitivně při revmatismu, ischiasu, na atopický ekzém, lupénku, akné, zklidňuje pokožku, pomáhá odstraňovat různé dermatitidy. Pro celkové zklidnění organismu a posílení nervové soustavy. Má vysoký obsah vitamínů skupiny B a zinku. Vhodné pro přecitlivělou kůži a suchou pleť. Volně prodejná procedur: 390Kč. Teplota vody 37-38 °C. Délka procedury 20 minut + 10 minut celkový suchý zábal. 

 

REZERVACE v recepci Denních lázní - telefon: 518 395 506, e-mail: spa@laznehodonin.cz
Vytisknout stránku Vytisknout stránku
3.2 134Hodnocení