O nás

Lázně Hodonín leží na jižní Moravě v nádherném prostředí Slovácka. Krásu malebné rovinaté krajiny dotváří rozsáhlé lány vinic, listnatých a jehličnatých stromů. Lázně Hodonín jsou typem moderních lázní, poskytujících cílenou léčebnou a rehebilitační péči na vysoké odborné úrovni.

Příroda obdarovala Lázně Hodonín vlastním přírodním léčivým zdrojem, a to rozsáhlými zdroji jodobromové solanky, nacházejícími se v nedalekém okolí. Kromě nízké mineralizace vyniká tato jodová voda vysokým obsahem jodu a svým složením patří mezi nejkvalitnější jodové vody v Evropě.

Lázně Hodonín poskytují cílenou léčebnou a rehabilitační péči s více než pětatřicetiletou tradicí. Vysoká úroveň služeb a léčby je dosažena nejen přírodním léčivým zdrojem, ale také profesionalitou a kvalitou personálu lázní spojenou s využíváním nejmodernějších postupů a metod. Specializují se zejména na léčbu pohybového aparátu s orientací na zánětlivá revmatologická onemocnění, artrózu, vertebrogenní syndromy a Bechtěrevovu nemoc. Zajišťují léčbu dlouhodobých potíží, předoperačních a pooperačních stavů i poúrazovou rehabilitaci. Výborného jména dosáhly lázně v oblasti rehabilitace totálních endoprotéz. Dále se zaměřují na léčbu nemocí kardiovaskulárního systému a neurologických nemocí.

V neposlední řadě jsou vyhledávanou a oblíbenou destinací nejenom k léčbě, ale i relaxaci a poznávání krás místního regionu.

Lázně Hodonín

Lázně Hodonín patří k nejmladším lázeňským zařízením v České republice

Lázeňská léčebna Hodonín, která byla součástí Lázeňské organizace Luhačovice, byla otevřena v červenci roku 1979.

První pokusy o využití jodobromových vod na Hodonínsku jako přírodního léčebného zdroje se datují již od roku 1953. V tomto roce, kdy bylaotevřena nová nemocnice v Hodoníně byly zahájeny první pokusy s hypertermními jodovými koupelemi. Minerální voda byla do nemocnice dovážena přímo z vrtů v okolí Lužic a hospitalizovaní pacienti dostávali koupele ve dvou vyhřívaných měděných vanách v poměrně moderně vybaveném vodoléčebném oddělení. Bylo v té době dosaženo dobrých výsledků a efektů při léčení jodovou vodou pacientů s chronickými kloubními onemocněními. Tehdejší primář interního odd. v Hodoníně MUDr. Jindřich Berka navázal spolupráci s profesorem Přerovským, ředitelem Výzkumného stavu fyziatrie, balneologie a klimatologie.

V roce 1956 tento ústav ve spolupráci s Výzkumným ústavem endokrinologickým v Praze zahájil výzkum účinnosti jodové vody. První etapa výzkumné práce skončila v roce 1956. Bylo prokázáno, že jodobromová voda z okolí Hodonína je vhodná k léčebným účelům. V roce 1971 byl uveden do balneoprovozu 7km dlouhý jodovod s jodovou solankou, čerpanou ze tří geologických sond u Lužic, sloužící k provádění balneace v nemocnici. Současně byl i vybudován v nemocnici balneoprovoz s osmi kabinami pro minerální koupele.

V roce 1972 začala druhá etapa přírodovědeckého a klinického výzkumu hodonínských jodových vod. V roce 1973 vzniká v Hodoníně detašované pracoviště Výzkumného ústavu balneologického v Mariánských lázních, zabývající se speciálně problematikou jodové balneace. Výsledky výzkumných prací byly zpracovány v roce 1975 a následně v roce 1978 zveřejněny v rozsáhlé monografii „Hodonínské jodové minerální vody“. Na základě tohoto dlouhodobého výzkumu byl prokázán významný léčebný efekt jodobromové solanky zejména u onemocnění pohybového aparátu a kardiovaskulárního systému, což bylo podnětem ke vzniku lázeňské léčebny v Hodoníně.

1. 7. 1979 byla tedy otevřena léčebna Československých státních lázní Luhačovice v Hodoníně s kapacitou 180 lůžek. Balneoterapie se realizovala v areálu nemocnice, ostatní procedury byly aplikovány v budově lázní.

V roce 1992 získává tuto léčebnu do majetku město Hodonín a tím vznikají samostatné „ Lázně Hodonín“. 1. 12. 2001 je otevřen nový moderní balneoprovoz v samotné lázeňské léčebně.

V letech 2002 až 2003 dochází postupně k rekonstrukci a zmodernizování lázeňského domu Vladimír i lázeňského parku. Díky rostoucímu zájmu o „lázeňské zařízení v srdci jihomoravského kraje“ a kvalitní péči se v roce 2005 započalo s novou přístavbou, která byla v říjnu 2006 dokončena. Nový lázeňský dům Eva s kapacitou 104 lůžek se samostatným balneoprovozem, recepcí, ubytovací a stravovací částí, kulturním sálem, doprovodnými službami (kadeřnickým a kosmetickým salonem a kavárnou).

V současné době léčebný komplex Lázní Hodonín s dvěmi lázeňskými domy Vladimír a Eva, léčebným pavilonem Jindřich a léčebně relaxačním centrem Denních lázní tvoří společně s parkem zajímavý moderní architektonický prvek města Hodonína.

Léto u fontány

Díky léčebné péči na vysoké úrovni, profesionalitě zaměstnanců a kvalitě doplňkových služeb se Lázně Hodonín v současnosti řadí mezi nejvyhledávanější lázeňská zařízení v České republice. Dokazují to i ocenění, které lázně obdržely. V roce 2009 to byl certifikát od Evropského svazu lázní (ESPA), týkající se terapie, infrastruktury a bezpečnosti provozu. Jsou držiteli certifikátu kvality ISO 9001. Asociace hotelů a restaurací České republiky udělila lázním kategorii v rámci poskytování ubytovacích a doplňkových služeb *** superior, což znamená že výrazně překračují předpokládaný standard služeb. Od 1. března 2018 se Lázně Hodonín, příspěvková organizace transformovala na s.r.o.

A jak přišly lázeňské domy ke svým jménům ? Léčebný pavilón Jindřich je pojmenován po zakladateli lázní MUDr. Jindřichu Berkovi. Je nám velkou ctí, že další dva lázeňské domy - Vladimír a Eva se pyšní jmény lázeňských lékařů, kteří taktéž stáli u zrodu hodonínských lázní, a kteří se významnou měrou zasloužili o to, aby se Lázně Hodonín staly postupem času symboly zdraví a pohody. Jak už jsme prozradili, Lázeňský dům Vladimír nese své jméno po MUDr. Vladimíru Žaroském (1935-2020) a lázeňský dům Eva po paní MUDr. Evě Ševčíkové. 

 

Nový pavilon Lázní Hodonín – Denní Lázně Bliss Day Spa

Od července 2014 probíhala v areálu lázeňského parku Lázní Hodonín výstavba léčebného pavilonu s názvem "Denní lázně Bliss Day Spa". Slavnostní otevření pavilonu s představiteli města Hodonína proběhlo v září a samotný provoz byl zahájen dne 12.října 2015.

Doposud se léčba v těchto mladých perspektivních lázních zaměřovala na pobyty klientů hrazených ze zdravotního pojištění a pobyty pro samoplátecké klienty. Díky velkému zájmu a úspěchům v léčebných procesech, které hodonínské lázně již několik desítek let zaznamenávají, vznikl nápad na vybudování lázní přístupných i široké veřejnosti. Nový pavilon Denních lázní je tak odrazem jedinečného skloubení léčebných tradic a kvalitní péče vycházející z léty prověřených odborných znalostí a zkušeností pracovníků Lázní Hodonín. S využitím moderních technologií a postupů podporující léčbu, regeneraci a prevenci organismu, rozšíří Denní Lázně stávající nabídku léčebných služeb a přispějí k jejich lepší dostupnosti. Ucelený komplex lázeňských budov, dal navíc možnost vzniknout i malebnému náměstíčku, které dokonale přispívá k pohodové a klidné atmosféře lázeňského dění.

Denní lázně nedisponují žádnou lůžkovou částí, poskytují pouze léčebné a relaxační procedury pro samoplátecké návštěvníky. Jsou určeny jako volnočasová aktivita pro občany města Hodonína a spádových obcí, dále pro ubytované hosty v hodonínských hotelích a penzionech a v neposlední řadě pro ubytované klienty v hodonínských lázních.

Věříme, že celotýdenní provoz nového pavilonu se zajímavou nabídkou procedur a služeb jistě ocení všichni, kteří po náročném pracovním dnu chtějí zregenerovat své tělo, odpočinout si a načerpat nové síly. Stačí si jen vybrat: Provozní doba a kontakt  

 


 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku
3.1 220Hodnocení